هر انسانی مرتکب اشتباه می شود ؛اما فقط انسان های احمق اشتباه خود را تکرار می کنند.(سیسرون)
خوش آمدید - امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷
http://telegramsoft.net/wp-content/uploads/2017/02/429939279_17256373630258086582.jpg

اولين سامانه کنترل خانواده و نظارت بر خانواده در فضای مجازی مخصوص اندروید و آیفون

موقعيت و مکان يابی لحظه ای و رديابی خطی فرزندان و افراد سالخورده و حتی عزیزان خود !

امکان کنترل و چک کردن مخاطبين، تماس ها و پيامک های ارسال شده و حتی ایمیل ها ...

چک کردن و کنترل چت ها در مسنجر های تلگرام، واتس اپ، وايبر، اسکايپ و ...

گزارش عملکرد در شبکه های اجتماعي فيسبوک، اينستاگرام، لاين و ..

نرم افزار پس از نصب مخفی میشود و فرد مورد نظر شما قابلیت شناسایی این برنامه را نخواهد داشت

از ره دور تلفن همراه فرزندان٬ افراد سالخورده و عزیزانتان را کنترل و نظارت کنید !

و ده ها قابليت کاربردی ديگر به همراه تست 48 ساعته رايگان !

http://telegramsoft.net/wp-content/uploads/2017/01/download.gif

آموزش کامل Backup & Restore در گوشی اندروید

آموزش کامل Backup گرفتن و & Restore کردن در همه موبایل های اندروید

آموزش کامل بک آپ گرفتن و یس استور کردن موبایل های اندرویدی

Backup و Restore چیست ؟

Backup ابزاری بسیار بسیار کاربردی و مفید برای گوشی های اندرویدی است . وقتی از گوشی خود Backup تهیه میکنید در واقع یک نسخه پشتیبان از گوشی خود تهیه کرده اید که در مواثع ضروری میتوانید از آن استفاده کنید . مثلا هنگامی که گوشی دچار نقص سیستمی شده یا گوشی شما ویروسی شده و … میتوانید از نسخه پشتیبان استفاده کنید و اصطلاحا آن را Restore کنید . یعنی به حالت قبل بازگردید . برای دیدن آموزش به ادامه مطلب بروید.

آموزش کامل Backup گرفتن و & Restore کردن در همه موبایل های اندروید, آموزش کامل Backup & Restore در گوشی اندروید, آموزش کامل و آسان بک آپ و ری استور در موبایل های اندروید, آموزش بک اپ گرفتن ساده, آموزش کامل بک آپ گرفتن و یس استور کردن موبایل های اندرویدی

نکته 1 : مکانیزم Backup گرفتن به این صورت هست که شما از کل گوشی خود نسخه پشتیبان تهیه میکنید و در صورت نیاز گوشی خود را به نسخه پشتیبان بازمیگردانید . مثلا در تاریخ 2014/01/01 شما از گوشی خود Backup گرفته اید . وقتی در تاریخ 2014/10/15 گوشی شما به هر دلیلی خراب شود و شما بخواهید Backup را که گرفته بودید Restore کنید ,کل گوشی شما به حالت همان زمان 2014/01/01 برمیگردد . مثلا اگر در بک آپی که گرفته بودید شما یک رام رسمی بر روی گوشی خود به همراه 10 برنامه نصب شده را داشتید , گوشی شما از هر حالتی که باشد ( هر رامی داشته باشد ) به همان حالت رام رسمی با همان 10 برنامه نصب شده , برمیگردد . البته این عملکرد فقط و فقط برای Nandroid Backup هست .

Nandroid Backup : به بک آپی که در محیط Recovery تهیه شده باشد Nandroid Backup گفته میشود .

توجه : در همه گوشی ها این چنین نیست که بتوانید از Backup خود در همه مواقع استفاده کنید . در بعضی از گوشی ها با ارتقای Firmware اصلی گوشی , شما نمیتوانید از Backup قدیم خود استفاده کنید . اما در اکثر گوشی ها جواب میدهد .

نکته 2 : شما میتوانید از کل گوشی خود Backup بگیرید ( به وسیله Nandroid Backup ) و کل آن را نیز Restore کنید و نیز میتوانید از قسمت یا قسمت های دلخواه خود Backup بگیرید و آن را Restore کنید . ( مثلا فقط از SMS ها و Contacts ها )

 

فواید Backup گرفتن از گوشی اندرویدی چیست ؟

  • گرفتن نسخه پشتیبان از کل گوشی قبل از نصب رام های رسمی و کاستوم : قبل از نصب رام , معمولا از گوشی ها Backup میگیرند تا اگر رام به درستی نصب نشد یا از رام جدیدی که نصب کردید راضی نبودید , گوشی را به حالت قبل ( نسخه پشتیبان ) برگردانید .
  • گرفتن نسخه پشتیبان از قسمت های دلخواه گوشی برای نصب رام جدید ( انتقال اطلاعات از یک رام به رام دیگر ) : وقتی شما یک رام جدید بر روی گوشی خود نصب میکنید , تمامی اطلاعات Data گوشی شما از قبیل SMS ها , Contact ها و برنامه های نصب شده شما پاک میشوند . با تهیه نسخه پشتیبان از قسمت های ذلخواه خود ( مثلا SMS ها و Contact ها ) میتوانید بعد از نصب رام جدید بر روی گوشی خود , SMS ها و  Contact های رام قبلی خود را بازگردانید .
  • گرفتن نسخه پشتیبان از قسمت های دلخواه گوشی برای بازگردانی آن بعد از Factory Reset ( انتقال اطلاعات رام بعد از ریست کلی گوشی ) : مانند مورد بالا …  یعنی بعد از Factory Reset , میتوانید از بک آپی که گرفته بودید استفاده کنید و اطلاعات خود را بازگردانید .
  • گرفتن نسخه پشتیبان از گوشی برای انتقال اطلاعات از یک گوشی به گوشی دیگر  : در این Backup شما اطلاعات خود مانند SMS و Contact هارا از گوشی قدیم خود میتوانید به گوشی جدید خود انتقال دهید .

بعد از خواندن فواید Backup باید متوجه شده باشید که چند نوع Backup داریم .

توجه : Backup گرفتن موارد 2 و 3 و 4 آموزشی جداگانه دارد . یعنی با Nandroid Backup متفاوت میباشد . هرچند که از طریق Nandroid Backup هم میتوان همچین بک آپی تهیه کرد ! اما برای راحتی کار ما آموزشی راحت تر را خدمت شما ارائه میدهیم .

آموزش گرفتن Nandroid Backup و Restore کردن آن در ریکاوری های مختلف :

معمولا قبل از نصب رام از گوشی های اندرویدی Nandroid Backup تهیه میکنند تا در صورت نصب اشتباه یک رام , نسخه پشتیبان از گوشی خود داشته باشید که آن را بازگردانید .

1. برای گرفتن Backup ابتدا گوشی خود را به حالت Recovery ببرید . برای رفتن به حالت Recovery میتوانید از این آموزش استفاده کنید .

بعد از رفتن به حالت ریکاوری طبق ریکاوری خود از آموزش های زیر استفاده کنید :

آموزش گرفتن Nandroid Backup در CWM یا همان ClockworkMod Recovery :

Backup :

2. گزینه ” Backup & Restore ” را انتخاب کنید .

3. گزینه Backup را انتخاب کنید .

4. ریکاوری از گوشی شما یک Backup کامل ( همان Nandroid Backup ) تهیه میکند .

5. بعد از مشاهده پیغام Compelete گزینه Go Back را انتخاب کنید و بعد گزینه ” Reboot System Now ” را بزنید تا گوشی شما Restart شود .

Restore :

2. گزینه ” Backup & Restore ” را انتخاب کنید .

3. گزینه Restore را انتخاب کنید .

4. Backup خود را بر اساس تاریخی که گرفته بودید پیدا کنید و بعد از انتخاب کردن و زدن گزینه YeS اجازه دهید تا گوشی Backup شما را بازگرداند .

5. بعد از مشاهده پیغام موفقیت آمیز میتوانید به صفحه اصی ریکاوری بروید و گوشی خود را Reboot کنید .

آموزش گرفتن Nandroid Backup در TWRP یا همان Team Win Recovery Project :

Backup :

2. گزینه Backup را انتخاب کنید .

3. پارتیشن مورد نظر را برای Backup انتخاب کنید . اگر دراین باره چیزی نمیدانید به گزینه ها دست نزنید و با حالت Default اینکار را انجام دهید .

4. گزینه Backup در را از سمت چپ به سمت راست بکشید تا گوشی شروع به تهیه Backup از گوشی شما بکند .

5. بعد از مشاهده پیغام Compelete میتوانید به صفحه اصلی ریکاوری برگردید و گزینه Reboot را انتخاب کنید و گوشی را Restart کنید .

توجه : میتوانید فقط از یک پارتیشن Backup تهیه کنید ! مثلا فقط Data یا SD-EXT و یا … که برای Restore آن نیز باید همان پارتیشن را Restore کنید .

Restore :

2. گزینه Restore را انتخاب کنید .

3. اگر از پارتیشن خاصی Backup گرفتید همان پارتیشن را بازگردانید . در غیر این صورت Backup خود را پیدا کرده و آن را انتخاب کنید و گزینه Restore را از سمت چپ به راست بکشید تا Backup شما بازگردانده شود .

4. بعد از مشاهده پیغام موفقیت آمیز میتوانید به صفحه اصلی ریکاوری برگردید و گزینه Reboot را انتخاب کنید و گوشی خود را Restart کنید .

آموزش گرفتن Nandroid Backup و Restore کردن آن در Philz Touch Recovery :

Backup :

2. گزینه Backup & Restore را انتخاب کنید .

3. گزینه دلخواه را انتخاب کنید ( در اینجا برای گرفتن Backup کامل از گوشی خود , گزینه ” Backup to / sdcard ” را انتخاب کنید .

توجه : میتوانید گزینه Custom Backup to / sdcard را انتخاب کنید و فقط از پارتیشن دلخواه خود Backup را تهیه کنید .

4. اجازه بدهید تا گوشی Backup را از گوشی شما تهیه کند و بعد از مشاهده پیغام Compelete گوشی به صفحه اصلی ریکاوری برگردید و گوشی خود را Reboot کنید .

Restore :

2. گزینه Backup & Restore را انتخاب کنید .

3. گزینه دلخواه را انتخاب کنید ( در اینجا برای Restore کردن کامل گوشی خود , گزینه ” Restore from / sdcard ” را انتخاب کنید .

توجه : میتوانید گزینه Custom Restore from / sdcard را انتخاب کنید و فقط پارتیشن دلخواه خود را Restore کنید .

4. بعد از انتخاب Backup خود , گزینه YeS را بزنید تا گوشی شما به حالت بک آپی که تهیه کرده بودید بازگردد .

آموزش گرفتن Nandroid Backup و Restore کردن آن در 4EXT Recovery :

Backup :

2. گزینه Backup | Restore را انتخاب کنید .

3. گزینه Backup را انتخاب کنید تا Backup از گوشی شما تهیه شود . ( یا میتوانید گزینه Advanced Backup را انتخاب کنید تا از پارتیشن دلخواه شما Backup تهیه شود )

4. بعد از مشاهده پیغام Compelete به صفحه اصلی ریکاوری بازگردید و گوشی خود را Reboot کنید .

توجه : با انتخاب گزینه Advanced Restore میتوانید پارتیشن مورد نظر را برای Restore کردن انتخاب کنید . مثلا میتوانید فقط پارتیشن Data یا SD-EXT را Restore کنید و یا … !

Restore :

2. گزینه Backup | Restore را انتخاب کنید .

3. گزینه Restore را انتخاب و Backup را که از گوشی خود تهیه کرده بودید نیز انتخاب کنید تا گوشی شما به حالت بک آپی که تهیه کرده بودید بازگردد . ( ( یا میتوانید گزینه Advanced Restore را انتخاب کنید تا پارتیشن دلخواه شما Restore شود )

4. بعد از مشاهده پیغام Compelete به صفحه اصلی ریکاوری بازگردید و گوشی خود را Reboot کنید .

توضیحی درباره Backup گرفتن از پارتیشن های مختلف :

در بعضی از ریکاوری ها شما میتوانید فقط از پارتیشن دلخواه خود Backup مورد نظر را تهیه کنید و در صورت لزوم , فقط همان پارتیشن را بازگردانید .

پارتیشن هایی که میتوان از آن Backup گرفت در لیست زیر مشاهده میکنید :

Boot

System

Data

Cache

SD-EXT

برای مثال شما میتوانید فقط از پارتیشن Data بک آپ خود را تهیه کنید و بعد از نصب رام جدید فقط و فقط پارتیشن Data را Restore کنید . در این صورت کل پارتیشن Data رام قبلی به رام جدید شما نیز انتقال میابد . ( SMS – Contact و شماره تلفن ها به همراه نرم افزار های نصب شده … جز پارتیشن  Data میباشند )

پرسش و پاسخ :

پرسش : آیا لازم است بعد از گرفتن Backup بلافاصله آن را Restore کنیم ؟

پاسخ : خیر ! به دلیل جمع و جور شدن این مقاله , آموزش Backup و Restore را پشت سر هم گفتیم ! در واقع شما هر وقت که به Backup خود نیاز پیدا کردید میتوانید آن را Restore کنید . به همین دلیل است که ممکن یه Backup شما یک سال باشد و بعد از 1 سال مورد استفاده قرار گیرد .

به همین منظور Backup خود را باید در جای امنی نگه داری کنید . پس بهتر است Backup خود را برای اطمینان بیشتر به کامپیوتر خود نیز انتقال دهید .

نگه داری Backup خود در محیطی امن :

مهم ترین چیز در امر Backup و نسخه های پشتبان نگه داری آنها در جایی امن است . پس شما هم بعد از گرفتن Backup آن را به محیطی امن انتقال دهید یا از آن کپی بگیرید و در کامپیوتر خود نسخه ای از آن را نگه دارید .

برای کپی گرفتن از Backup خود در ریکاوری های TWRP بعد از وصل کردن گوشی به PC خود , پوشه TWRP را پیدا کنید و Backup خود را به کامپیوتر خود انتقال دهید .

برای کپی گرفتن از Backup خود در ریکاوری های CWM یا بر پایه CWM باید به مسیر رو به رو بروید /data/media/clockworkmod/backups . این مسیر در ” root ” گوشی شما است … برای کپی گرفتن از آن گوشی شما باید روت باشد . بعد از آن شما نرم افزاری مانند Root Explorer را بر روی گوشی خود نصب کنید و بعد فایل Backup را از مسیر بالا در SD Card خود کپی کنید .

منبع : تلگرام سافت

http://telegramsoft.net/wp-content/uploads/2017/07/download.png

اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی ٬ معنوی و مطالب برای تلگرام سافت محفوظ است طراحی شده توسط پارس تمز
}